Donderdag 14 maart! 

🖤❤️💚

Vandaag was het onze een na laatste dag hier in Kenia, want morgenavond DV worden wij opgehaald door de taxi en naar de airport in Mombassa gebracht. Oh, wat is de tijd toch snel gegaan en wat zijn de dagen voorbij gevlogen. We hebben enorm veel kunnen doen en betekenen hier, daar zijn we blij mee.

Vandaag waren we alweer vroeg op pad richting de Petals en hadden we een drukke planning.

De jongens doken de foodstore weer in en het resultaat mag er zeker zijn. Helaas is het niet helemaal af, maar wel echt bijna. We zijn er enorm blij mee, zo kan het voedsel en andere keukenbenodigdheden hierin worden opgeslagen. 

Vandaag was het een hele spannende ochtend, we hadden namelijk bedacht om het Ruth’s Shelter keukenpersoneel te gaan interviewen. Na wat test rondes, bloopers en een hoop gelach…. was het eindelijk zover. Moos speelde voor cameravrouw en Piek liep met zweethandjes één voor één alle personeelsleden van Ruth’s Shelter af. 🫣

Ondanks het best spannend was, vonden ze het erg leuk om over hun werk iets te vertellen. 😉

We begonnen bij Alfred en hij vertelde over zijn werk hier bij Ruth’s Shelter. Terwijl wij bezig waren, kwamen de klassen één voor één om hun beker met Porridge.

Al het personeel kwam aan de beurt en zo hopen we er een geheel van te maken.  🙂

 

De vloer naast de keuken is af en het is een mooi geheel geworden. De mannen hebben hun best gedaan! 

We besloten ook wat klassen langs te gaan voor een interview, om zo de mensen in NL een beeld te geven van onze stichting. Ook dit leverde mooie beelden op en ook hier hebben we een camera vol met bloopers gekregen. Bij juffrouw Lumumba waren ze allemaal aan het lezen uit de gekregen boeken vanuit Nederland. 

De juf las uit de kinderbijbel voor over ‘Laat de kinderen tot Mij komen’. 

Daarna hebben ze nog een aantal liederen voor ons gezongen. 🇰🇪

 

In Grade 6 hebben we een leerling kunnen interviewen! Matthew vertelde over zijn klas en vertelde over zijn favoriete les.

Maar, Pieke die soms door de hitte is bevangen, kon even niet achterhalen welke les hij bedoelde. Gelukkig kon Matthew improviseren, stak netjes zijn vinger op en vroeg hij of de leraar even wilde uitleggen aan Pieke wat zijn favoriete les was. Hilarisch natuurlijk, want stond ik even voor aap. 🙉 

 

Daarna kwam de blooper van de dag, dit was overigens niet de leukste blooper want die bewaar ik voor het laatst. 😁

Maar toen Moos & Pieke bij Grade 5 waren en we bloedserieus teacher Ochieng aan het ondervragen waren, kwamen we er op het eind achter dat het geluid uit stond. Slim he?

Gelukkig hebben we wel de beelden en hopen we er toch iets moois van te maken. 😃

 

Teacher Ochieng gaf Godsdienst, waarbij de Bijbeltjes van de GBS werden gebruikt. Ook was het mooi om te zien hoe de Bijbelverhalen en de kleurplaatboekjes worden gebruikt.

 

Toen was het tijd om nog wat foto’s maken voor de sponsors, waarvan kinderen absent waren afgelopen dagen. We proberen altijd iedere keer weer voor de sponsors die meerdere kinderen sponsoren, een groepsfoto te maken van de gesponsorde kids. Helaas is dit niet altijd mogelijk en is er soms net een kindje ziek of absent. 📸 

 

Daarna besloten Job & Pieke voor de laatste keer langs de boekenwinkel te gaan om alle bestelde artikelen op te halen. Alles stond al netjes klaar en het kon zo de Tuktuk in. Alle kinderen en leraren hopen morgen hun gesponsorde schoolmaterialen te krijgen. Zo leuk!

Mede dankzij jullie hulp, is dit mogelijk gemaakt. Bedankt daarvoor! 🤎

 

Omdat de drie kleinste klassen morgen niet op school zijn vanwege een excursie, keken we nog even snel om een hoekje bij de mini’s.

Juf Naomi was al bezig met het schoonmaken van het lokaal, de stoeltjes stonden netjes op de tafel en de vloer werd geveegd.

Job keek toe hoe de kinderen in de schaduw zaten te wachten tot dat het tijd was om naar huis te gaan. Sommige kinderen hadden een flesje water bij zich en er was één jongetje die zijn fles water deelde, door alle dopjes te vullen van zijn klasgenootjes. Zo lief. 🥰 

Pieke probeerde nog wat filmpjes te maken voor in het interview, maar de kids vonden het te spannend en durfden niet meer te praten. Haha. 😅

 

Omdat de drie juffies van de kleinste klassen er morgen dus niet zijn, trommelden we aan het einde van de dag nog even alle leraren op voor een groepsfoto. De directeur in het midden, met het personeel eromheen. Ook dit leverde mooie plaatjes op. Ook hier hebben we een kort interview af kunnen nemen. 😁

 

De rest besloot alvast naar het verblijf terug te gaan, terwijl Job een potje voetbal speelde met de jongens. 💙💙💙 

Pieke had wat gesprekken met het Ruth’s Shelter keukenpersoneel en zo was de dag alweer voorbij. 

We werden hartelijk uitgezwaaid.

We besloten door de wijk heen naar het verblijf terug te rijden. Onderweg kwamen we allemaal leerlingen tegen en zagen we een meisje van de Petals langs de kant van de weg staan. Er stopte een Tuktuk en al zwaaiend stapte ze in op weg naar huis. 🖐🏿🇰🇪

 

We besloten nog even langs de houtzagerij te rijden, want we wachten al een poosje op de verrassing voor de leraren. 🙉Helaas zijn de bureaus niet op tijd klaar, maar we hebben ze wel allemaal gezien. Ze moeten alleen nog geverfd worden en er moeten nog lades in gemaakt worden. Wat zullen ze blij zijn! Want zoals je misschien al hebt gezien, hebben de leraren geen eigen bureau en stoel.

 

Morgen DV is echt ons allerlaatste dag in Kenia. 🫢 

Wat zullen we het hier missen. We hebben echt een ontzettend fijne tijd gehad met elkaar en veel kunnen doen.

Het thuisfront kijkt enorm naar ons uit en wij ook wel naar hen. Morgen hopen we weer vroeg uit de veren te gaan en onze laatste dag op de Petals door te brengen.

 

Nogmaals willen we iedereen bedanken voor de bijdrage aan de schoolmaterialen. Ook krijgen we steeds meer aanmeldingen voor het sponsoren van een kindje bij onze stichting, dit waarderen we enorm.

Wat is het fijn om te weten en te kunnen zien dat deze kinderen iedere dag naar de Petals school kunnen komen. Dat er een team is wat daardoor werk heeft en voor de kinderen kan zorgen door middel van de maaltijden die we ze kunnen geven. Maar ook het onderwijzend dat de kinderen wil onderwijzen. En bovenal het allerbelangrijkste… Dat de kinderen uit de Bijbel horen vertellen en kunnen lezen. Iedere dag weer opnieuw. We bidden of de Heere het werk hier in Kenia wil zegenen.

 

Mocht je nog geen kindje sponsoren en dit wel willen? We zijn nog steeds op zoek! Voor €25,00 per maand kan er weer een kindje naar school.

 

Een hele lieve warme groet van ons 5 uit Kenia.

 

Ps. Zoals ik al vertelde was het een dagje vol bloopers. Filmpjes die verkeerd gingen etc. 

Zo ook vanmorgen. Want toen Job wakker werd en zijn slaapkamer uitkwam  Moos aan zag voor Pieke.😅😅 

Of op een ander moment toen Moos langs de kant van de weg stil stond, werd ze gelijk aangesproken door mensen waarom ze niet in hun shopje wilde komen terwijl ze dat gisteren echt had beloofd! Totdat Pieke ernaast kwam staan en ze dus ontdekte dat het twee zussen waren die gewoon erg op elkaar lijken. 😜

 

 

“Geeft gij hun te eten”

Winkelmand0
Er zitten nog geen items in je winkelmand!
Verder winkelen
0